Чемпіонат області зі скелелазіння присвятили Олімпійським іграм 2016 року

Share

DSCN500229 травня на території Денропарку м. Кіровограда завдяки співпраці управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, обласного альпіністського центру Федерації альпінізму і скелелазіння України та відділення Національного олімпійського комітету України в Кіровоградській області проведено чемпіонат області зі скелелазіння, присвячений Іграм XXXI Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро.
Учасників змагань привітали: відповідальний секретар обласного відділення НОК України Вадим Бебко, генеральний директор корпорації «ХХІ століття» Віталій Голубних, голова обласної федерації альпінізму і скелелазіння Микола Побережець. У вітальному слові Вадим Бебко зазначив що нинішній рік є знаковим для всіх шанувальників скелелазіння. Адже Міжнародна федерація спортивного скелелазіння вже тривалий час добивається визнання скелелазіння олімпійським видом спорту. В 2010 році Міжнародний олімпійський комітет офіційно визнав спортивне скелелазіння видом спорту, що претендує на включення до програми ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор 2020 року в м. Токіо (Японія). На літніх юнацьких Олімпійських іграх 2014 року в китайському місті Нанкін скелелазіння було представлене як показовий вид спорту. З надією очікуємо, що в серпні 2016 року на сесії МОК буде прийняте остаточне рішення щодо прийняття скелелазіння до дружної родини олімпійських видів спорту.

У змаганнях на швидкість брали участь 60 спортсменів – вихованців комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1 відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради», комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», альпіністського і туристичного центрів м. Кіровограда. За підсумками змагань чемпіонами області серед юнаків і дівчат стали: Владислав Щербаков, Дар’я Устінова, Єгор Ніколаєв, Ольга Антошко, Єгор Власов, Олена Сосонська, Олександр Довгань, Вікторія Мартинюк. Серед чоловіків переміг Максим Борок, а серед жінок перше місце завоювала Діана Токар.

Переможці й призери змагань нагороджені дипломами управління освіти, науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації, медалями відділення Національного олімпійського комітету України в Кіровоградській області та отримали подарунки від корпорації «ХХІ століття».

Share