Учні Новомиргородської СЗОШ-інтернату стали учасниками проекту #OlympicLab

Днями в м. Новомиргород Кіровоградської області відбулися заходи в рамках проекту Молодого посла України на ІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх Віри Передерій #OlympicLab, який реалізується Національним олімпійським комітетом України за підтримки Міжнародного Олімпійського Комітету.
У модулях проекту «Історія розвитку олімпійського руху» та «Олімпійський чат» взяли участь понад 80 учнів Новомиргородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ступенів.
В гості до школярів завітали: представники відділення Національного Олімпійського Комітету України в Кіровоградській області, обласного відділення Олімпійської академії України, Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза, відомі спортсмени Кіровоградщини.
Професор кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, керівник обласного відділення Олімпійської академії України Сергій Воропай ознайомив учнів школи-інтернату з Олімпійськими видами спорту, їхнім походженням, презентував найвідоміших олімпійців з різних видів спорту Кіровоградщини. Дітей особливо зацікавила розповідь про уславлених спортсменів – земляків: срібну призерку в стрільбі з лука ХХІ Літніх Олімпійських ігор 1976 року в м. Монреаль Валентину Ковпан, яка народилася в селі Петроострів Новомиргородського району, та представника міста Новомиргород, срібного призера з бігу на 400 метрів літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2017 року в м. Дьор Дениса Баранова.


У рамках «Олімпійського чату» своїми секретами успішних виступів у великому спорті з учнями ділилися: майстер спорту України з важкої атлетики, чемпіонка України серед кадетів Катерина Бугай і кандидат у майстри спорту України з важкої атлетики, срібна призерка чемпіонату України серед юніорів Вікторія Агаметова. Після спілкування з дітлахами тендітні дівчата-спортсменки під керівництвом тренера Андрія Шрама продемонстрували як можна навчитися підіймати штангу набагато важчу за власну вагу атлета.
Потім головний спеціаліст обласного відділення НОК України Микола Аношкін провів для школярів «Олімпійську вікторину». Діти сформували дві команди та по черзі відповідали на запитання з історії виникнення та проведення олімпійських ігор, змагаючись за звання кращого знавця олімпійського спорту.
Творчою нотою заходу став виступ двох бандуристок, учениць Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза Дар’ї Полторак та Ольги Друкової (керівник Оксана Горобченко), які полонили зал своїм неперевершеним співом та грою на бандурі. А директор музичної школи Євгенія Малявкіна подарувала вихованцям інтернату пам’ятні подарунки.
На завершення заходу діти разом дружно виконали патріотичну пісню з побажанням миру та добра Україні.

Всі юні учасники проекту #OlympicLab отримали подарунки від обласного відділення НОК України, а шкільна бібліотека поповнилася сучасною літературою на олімпійську тематику.