19 червня Кропивницький долучився до відзначення Всеукраїнського Олімпійського дня – традиційного проєкту Національного олімпійського комітету України, який уже двадцятий рік поспіль об’єднує українців навколо цінностей олімпізму та здорового способу життя.
Центральною подією спортивного свята в обласному центрі став масовий легкоатлетичний пробіг, присвячений 130-й річниці проведення перших Олімпійських ігор сучасності. Його учасниками стали близько 300 жителів Кропивницького та гостей міста віком від 5 до 75 років.
Розпочалися заходи на меморіальному комплексі «Фортечні Вали». Учасники долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання та поклали квіти до Алеї Слави Героям Кіровоградщини, які віддали життя за свободу і незалежність України. Після виконання традиційної Олімпійської руханки колона бігунів подолала кілометрову дистанцію центральними вулицями міста та фінішувала на площі перед Кропивницькою міською радою, де відбулося урочисте відкриття заходів Олімпійського дня на Кіровоградщині.
Учасників спортивного свята привітали: начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович, перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, заступник Кропивницького міського голови Олександр Мосін, секретар міської ради Олег Колюка, голова відділення НОК України в Кіровоградській області Вадим Бебко. Також в урочистостях взяли участь керівники спортивної галузі міста й області Вячеслав Гурський і Андрій Щетина, директор обласного центру «Спорт для всіх» Дмитро Янчук, голова комісії «Осередки НОК України» Володимир Ковальов, срібний призер з велоспорту на треку ХХVІІ літніх Олімпійських ігор в Сіднеї Олександр Симоненко, керівники, тренери, вихованці спортивних закладів міста й області.
Під час урочистостей посвідчення Майстрів спорту України отримали провідні спортсмени області з художньої гімнастики, скелелазіння, велоспорту, важкої атлетики, плавання та бойового самбо. Від міської влади громаді також було передано сертифікат про введення в експлуатацію сучасного стадіону для пляжних видів спорту.
Спеціальними подарунками організатори відзначили наймолодших учасників пробігу – п’ятирічних Марка Петровського та Марію Раковську, найстарших учасників – Миколу Кричуна, Галину Гайдай та Олену Солодченко, а також спортивні родини Сахненків, Раковських, Поляченків і Петровських.
За підготовку та успішний виступ у всеукраїнських дитячих проєктах НОК України Подяками обласного відділення НОК були нагороджені представники Новопразького ліцею № 1 Микола Бугайов, Центральноукраїнського ліцею-інтернату спортивного профілю Людмила Жанталай та бронзові призери Всеукраїнського заходу «Швидше, вище, сильніше – разом!», команда школярів кропивницького ліцею «Арт Плюс» і їх наставники – Іван Коток та Олексій Степанчук.
Завершився Олімпійський день показовими виступами юних спортсменів, врученням пам’ятних сертифікатів усім учасникам та спільним фото на згадку.
Ви маєте увійти, щоб оприлюднити коментар.